Titulní obrázek


Obyvatelé USA chtějí BMW bez start-stop systému

Obyvatelé Spojených států amerických jsou velmi náročnými zákazníky. S tím má zkušenost i německá automobilka BMW. Nyní tamějším lidem například nabízí manuální převodovky v aktuální M5 (F10). Tato varianta však v Evropě není k dostání.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Mnichovská automobilka ale byla donucena ukázat autorizovaným servisům, jak zcela vypnout start-stop systém. Klienti v USA si totiž stěžovali na to, že start-stop v aktuální řadě 3 (F30) nelze úplně deaktivovat. Přestože tu tlačítko k jeho vypnutí je, po opětovném nastartování motoru se systém opět spustí.

Start-stop sice hlavně v městském prostředí pomáhá snížit spotřebu paliva (také proto ho výrobci dodávají do většiny nových vozů), sami uživatelé s ním ale příliš spokojeni nejsou. Spíše patří mezi zbytečný doplněk vozu. Je otázkou, zda BMW možnost úplného vypnutí start-stopu nabídne i v Evropě. Pokud se najde dostatek zájemců, příklad ze Spojených států dokazuje, že start-stop je možné zcela vypnout. Ovšem zbytečných věcí na víc se v automobilech objevuje čím dál častěji.