Titulní obrázek


BMW a Toyota spolupracují na sportovním modelu

Automobilky BMW a Toyota se rozhodly pro takzvané memorandum o porozumění. To by se mělo zaměřit na dlouhodobou a strategickou spolupráci ve čtyřech oblastech, která se týká hlavně techniky šetrné pro životní prostředí.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Ve čtyřech oblastech je zařazen společný vývoj palivových článků, spolupráce na technice pro elektromobily, společný vývoj a výzkum lehkých materiálů a také společný vývoj architektury a komponentů pro budoucí sporťák. Norbert Reithofer, předseda představenstva BMW, však připustil že společně vyvíjená architektura předurčí i další typy aut. Automobilky tedy začnou spolupracovat na úsporných technologiích.

Japonská automobilka je velmi silná v segmentu hybridních aut, zároveň i v technice palivových článků. Naopak BMW dominuje ve vývoji sportovních aut. Společnosti se tedy skvěle doplňují. Letos v březnu BMW Group a Toyota Motor Corporation podepsaly závaznou dohodu o spolupráci v oblasti výzkumu nové generace lithium-iontových bateriových článků. Kromě toho výrobci podepsali smlouvu, podle níž BMW Toyotě bude od roku 2014 dodávat turbodiesely o objemu 1,6 a 2,0 litru.