Titulní obrázek


BMW rozšiřuje automobilový trh v USA o čtyřválcový dvoulitrový turbodiesel

Německý výrobce luxusních aut oznámil, že nabídka motorů ve Spojených státech amerických bude bohatší o dvoulitrový vznětový čtyřválec. BMW se řadí k automobikám, které se snaží prorazit na americkém trhu s vozy na naftu.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Dvoulitrová vznětová jednotka nabídne výkon 135 kW a maximální točivý moment 380 Nm. Takto silný čtyřválec se například v řadě 3 na starém kontinentu prodává s označením 320d. Zatím není jasné, jaké všechny modely budou s turbodieselem v USA nabízeny, ani kdy přesně tento motor rozšíří nabídku. Americká média nicméně spekulují, že jako první tento motor dostane řada 3, a to na základě toho, že už minulá generace řady 3 byla v USA nabízena se vznětovým motorem.

Dieselový dvoulitr byl pro americký trh potvrzen během novinářské prezentace nové generace řady 3 Touring. Do budoucna by tento motor mohly v USA použít také řada 5 a X3. V současnosti je ve Spojených státech s turbodieselem nabízen pouze model X5, a to s třílitrovým šestiválcem o výkonu 198 kW v podobě verze xDrive35d. Dvoulitrový turbodiesel s výkonem 135 kW a točivým momentem 380 Nm je na českém trhu vedle řady 3 mimochodem nabízen také pro řadu 1, řadu 5, X1 a X3.