Titulní obrázek


BMW zvýší výkon Vašeho dieslového motoru

Pokud vlastníte vůz automobilky BMW, máme pro Vás dobrou zprávu. V současné době si totiž budete moci nechat zvýšit výkon a samozřejmě i točivý moment svého dieslového motoru. Od společnosti také dostanete plnou tovární záruku.

BMW rozšiřuje "pravomoci" své nově založené divize BMW M Performance o další činnosti. Nyní vám automobilka zcela oficiálně načipuje váš dieselový motor. Prozatím se mluví o úpravě oblíbeného dvoulitrového čtyřválce v modelech BMW 120d, BMW 320d a BMW 520d.

Sériový motor má výkon 184 koní a točivý moment 380 Nm. Oficiální úprava obsahuje nový větší mezichladič a přemapovanou řídící jednotku. Výsledkem je nárůst výkonu na 200 koní a točivého momentu na 420 Nm. Jak vidíte, nárůst není nijak dramatický, protože BMW nechce jinak sériový motor vystavovat nadměrnému zatížení.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Také to je důvod, proč BMW poskytuje na úpravu normální plnou oficiální záruku. Zatímco se čas akcelerace z 0 na 100 km/h zlepší přibližně o sekundu (v závislosti na modelu) a trochu se posune maximální rychlost, podle BMW nemá úprava negativní vliv na spotřebu a emise.

Podrobnější informace chce BMW představit na autosalonu v Paříži, kde prý ukáže celou řadu novinek z programu BMW M Performance Power Kit. Očekávat ale můžeme také nové podvozkové díly, brzdy a aerodynamické doplňky.