Titulní obrázek


BMW M3

Už dlouho víme, že nové BMW M3 nebude patřit mezi tradiční vozy této značky. Čeká nás celá řada novinek. Jestli nás však potěší, si netroufáme říci. Stane se snad z něho nudný automobil?

Pod kapotou bude přeplňovaná verze třílitrového řadového šestiválce, která by měla mít výkon snad přes 400 koní. Auto má být prý i lehčí, má vážit méně než 1600 kg.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Jenže vedle přeplňování nasadí BMW i další věci, které znamenají hřebíček do rakve výjimečnosti, zábavnosti, radosti z jízdy a užívání si každého kilometru. Volantem bude otáčet elektrický posilovač, který snad ještě půjde dobře naladit, ale překvapující je zpráva, že nové BMW M3 přijde o manuální převodovku. Dostaneme prý jen sedmistupňový dvouspojkový automat převzatý z BMW M5.

Zpráva o ztrátě manuálu naštěstí není potvrzená z automobilky, takže ještě můžeme doufat. Zůstane i samosvor vzadu, ale v základu se prý objeví elektronicky nastavitelný podvozek se třemi řežimy - komfort, normal a sport. Příchod BMW M3 se očekává na jaře 2013 na autosalonu v Ženevě.