Titulní obrázek


BMW možná plánuje koupit značku De Tomaso

V médiích se začaly objevovat spekulace, že by automobilka BMW chtěla koupit italského výrobce automobilů De Tomaso. Tato značka je již od letošního května na prodej.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Prozatím je jen potvrzeno, že rozhovory s možnými italskými partnery (kteří by koupili strukturální majetek) a BMW pokračují. Samotné BMW přitom v květnu prohlašovalo, že nemá o značku De Tomaso nebo její továrny zájem. Nyní se k situaci mnichovský výrobce zatím nevyjádřil. Cílem italského ministerstva průmyslu je, aby byl "proces prodeje" De Tomasa zahájen v polovině října. De Tomaso zkrachovalo letos poté, co se dostalo do finančních problémů, které nevyřešil ani prodej práv na výrobu crossoveru DeAuville nejmenované čínské společnosti.

Kvůli bankrotu zůstalo 1.000 zaměstnanců továrny Grugliasco bez práce. Tento závod nedaleko Turína dříve patřil Pininfarině. Majitel automobilky Gian Mario Rossignolo tak své ambiciózní plány nedokončil, místo toho dokonce skončil za mřížemi, a to kvůli podezření ze zneužití prostředků od daňových poplatníků. Rossignolo plánoval, že De Tomaso bude v budoucnu prodávat 8.000 aut ročně – tři tisíce crossoverů, tři tisíce sedanů a dva tisíce kupé. Ovšem plány někdy nevyjdou, tak jak bychom si přáli. Zda se mnichovské BMW rozšíří o další značku, je prozatím nezodpovězená otázka.