Titulní obrázek


BMW začíná pracovat na supersportu

Do roku 2016 by automobilka BMW měla obohatit trh novým modelem připomínající legendární M1. Konečně se začne pracovat na supersportu s pořádným motorem.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

BMW bylo poslední dobou skutečným znalcům spíše pro smích. Koncept supersportu se změnil v hybridní nesmysl s tříválcem, supersedan BMW M5 imituje "sportovní" zvuk z reproduktorů a poslední naděje ve formě BMW 1 M Coupé se vyrobila v omezené sérii a byla hned vyprodána. Podle magazínu AutoBild má ale novinka dostat do výbavy přeplňovaný osmiválec o výkonu 600 až 650 koní, takže očekáváme, že bude vycházet z jednotky použité v BMW M5 a BMW M6.

Bez systému stop/start to asi nepůjde a je možné, že BMW použije i jednoduchý hybridní pohon pro vyšší efektivitu. Cílem je prý ale nízká hmotnost a hovoří se o čísle 1250 kg, což by k hybridu moc nesedělo. Ačkoli se asi BMW bude muset tak jako tak podřídit ekoteroristické doktríně, cílem je prý maximální rychlost 330 km/h. A takhle rychle ještě žádné sériové BMW oficiálně nejelo, pokud nepočítáme McLaren F1 s mnichovským motorem.