Titulní obrázek


Svolávací akce u BMW - modely M5 a M6 jsou vadné

Luxusní automobilka BMW v současné době stahuje zpět modely  M5 a M6. Důvodem je vadné olejové čerpadlo. Hřídel čerpadla se totiž může oddělit od jeho rotoru. Tlak oleje poté průdce klesne. Následně hrozí závažné poškození motoru 4,4 l se dvěma turby.

Jedná se o výrobní vadu. Řidič se o ní včas dozví. Příslušný indikátor na přístrojové desce i zobrazení varovné zprávy na obrazovce totiž fungují bez problémů. Pokud se tak stane, je nutné co nejdříve zastavit a motor vypnout. Problém s čerpadlem se týká jen některých ostrých sedanů M5 a rovněž kupé a kabrioletů M6 modelového roku 2013.  Americká pobočka mnichovské automobilky mluví o 696 kusech, potíž byla zjištěna při kontrole kvality, ale dosud naštěstí nezpůsobila žádnou nehodu či zranění. Přesný počet vozů, u kterých se tento defekt skutečně objevil, ovšem není znám.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Informace se poprvé objevila na serveru M5Post.com. Majitelé si mohou nechat vadné pumpy vyměnit, pochopitelně zdarma. Nejdříve jim zavolají pracovníci zákaznického centra, kteří pak budou rozesílat zvací dopisy, nejdříve však v říjnu. Klienti jsou povinni na ně čekat, protože BMW momentálně zkoumá, zda mají všechny autorizované servisy potřebné díly k dispozici. Do té doby jim výrobce nedoporučuje vozy používat. Samotná oprava, respektive výměna potrvá zhruba dvě a půl hodiny.