Titulní obrázek


Elektrické BMW i8 bude v prodeji za 100.000 eur

Nový model BMW i8, sporťák, které má kombinující přeplňovaný zážehový tříválec s elektromotorem, se bude prodávat za více než  100.000 eur, uvedla to německá automobilka BMW. V přepočtu je to více než 2,5 milionu korun. Společnost se nyní zaměřuje hodně na novou divizi BMW i. Předmětem výroby jsou elektromobily. Chystaný kompaktní elektromobil i3 se objeví v menší cenovém rozpětí než například BMW řady 5.

Na trh model i3 dorazí v příštím roce. O jeho výrobu se postará továrna v Lipsku. BMW na rozvoj své nové divize investuje 530 milionů eur, díky čemuž mají její vozy v prodejích předstihnout výrobky konkurenčního Audi a Mercedesu-Benz. Sériová verze modelu i3 má dle BMW vycházet z 85 až 90 % z konceptu. Automobilka letos představila studii i3 s přepracovaným interiérem, který dostal oproti loňské verzi jinou barevnou kombinaci. Na palubní desce auta se například objevilo 

Mnichovská automobilka zvažuje, že by vozy od divize BMW i nabízela přes mobilní prodejce. Ti by fungovali na internetu a v místech, kde výrobce nemá své dealerství. BMW už přes internet nabízí testovací jízdy v rekreačních střediscích. Zároveň ale kamenná zastoupení zůstanou tím hlavním prvkem, pomocí kterého se BMW bude stýkat se svými klienty.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Například na domácím německém trhu funguje zhruba 200 prodejců BMW, modely divize i bude prodávat jen 45 z nich. Aby automobilka prodejní místa ochránila před riziky spojenými s prodejem aut s novou technikou, bude tyto vozy vlastnit samo BMW. Značková zastoupení tak mají sloužit spíše jako zprostředkovatelé prodeje než jako dealeři.