Titulní obrázek


Další svolávací akce, jedná se o BMW X5 a X6

Do servisů se žene další várka vadných vozů. Tentokrát jde o BMW X5 a X6. Vozům může selhat posilovač řízení. Společnost jej nyní kontroluje. Svolávací akce se bude vztahovat na více než 10.370 exemplářů X5 a X6.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Jakmile motor pracuje, může být kvůli vadnému krytu hydraulické převodky řízení vytlačena ven ozubnice. Pokud se tak stane, začne hydraulický olej proudit do měchu. Následně může dojít k poklesu tlaku, což vede k možnému selhání posilovače řízení. 

V servisech bude postiženým automobilům vyměněna převodka řízení. Výměna má trvat zhruba dvě hodiny. Modely X5 a X6 byly svolávány do servisů kvůli řízení už v červnu. Z posilovače řízení totiž mohla unikat kapalina. Ta by se mohla dostat na horkého výfukového potrubí, kde by mohla začít hořet. V USA bylo kvůli tomuto problému do servisů svoláno 2.642 X5 a X6.

Se svolávacími akcemi se rozsypal pytel. Dále se jedná o Smart fortwo, zde jsou namontovány špatné pružiny. Subaru v Severní Americe svolává 275 tisíc Foresterů, Volvo model S80 kvůli převodovce, Porsche kvůli světlům 102.000 vozů Cayenne, Škoda 12.700 aut s motorem 2,0 TDI.